درگاه پرداخت پارس پال
آموزش وردپرس
آموزشی یکماهه طب سوزنی در چین

دیدنیهای چین – شهر ممنوعه Forbidden City

از آنجا که پکن سابقه تاریخی بسیار زیادی دارد و پایتخت کشور پهناور چین است، در آن جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد.

بدون شک مهم ترین این جاذبه ها دیوارهای قدیمی شهر هستند که روزگاری گرداگرد شهر را فرا می گرفتند .

امروزه بسیاری از دروازه‌ها و دیوار اصلی پیرامون شهر تخریب شده اند و به جای آن ها بزرگراه ها و خیابان های جدید و مدرن احداث شده است تا جریان حمل و نقل در این کلانشهر روان صورت بگیرد.
علاوه بر این دیوار که روزی بر دور شهر کشیده می شده ، در پکن دیوار معروف دیگری بنام دیوار چین، وجود دارد. این دیوار که در دوره حکومت تاتارها احداث شده است یکی از پرجاذبه ترین مجموعه قصرهای جهان را درخود جای داده است.

درون این دیوار شهر ممنوعه (Forbidden) یا همان Gu Gong که در شمال میدان Tiananmen واقع شده است ، قرار دارد.

مجموعه معماری های باستانی درخشان و سحرآمیز چین در مرکز بجینگ (پکن) پایتخت این کشور قرار دارد.
شهر ممنوعه چین در جهان دارای شهرتی فراوان است. شهر ممنوعه چین در معماری های خاندان باستانی چین یک مروارید است و در جهان پردامنه ترین و کامل ترین مجموعه معماری های چوبی باستانی به شمار می رود.یونسکو در سال ۱۹۸۷ شهر ممنوعه بیجینگ را در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند. اثر تاریخی شهر ممنوعه چین در سال ۱۴۰۶ میلادی به دستور جو دی؛ دومین امپراتور سلسله مینگ به مدت ۱۴ سال ساخته شد.

این مجموعه قصرها که در طول حکمرانی سلسله های مینگ و کینگ، محل استقرار امپراتور بوده اند ، در واقع در چین باستان فقط دو امپراطوری Qing و Ming اقدام به ساخت کاخ و قصرهای مجلل کرده اند ، امروزه شهر ممنوعه بعنوان بزرگترین مجموعه کاخ موزه های امپراطوری چین با مساحت ۷۴ هکتاردر جهان بسیار مطرح می باشد.

این مجموعه با در بر داشتن ۹ هزار و ۹۹۹ کاخ آن چنان وسیع است که مثل شهری می ماند وچون در زمانهای قدیم هیچ فردی غیر از درباریان حق ورود به این محدوده را نداشت و حتی خود درباریان نیز نمی توانستند از محدوده این کاخها بدون اجازه خارج شوند، به شهرممنوعه مشهور شده است.

شهر ممنوعه با ۶متر خندق و ده متر دیوار محصور شده است و هر دیوار آن یک دروازه دارد.

شهر ممنوعه به دو بخش تقسیم می شود:

بخش جنوبی یا محوطه بیرونی که امپراطوری وقت در آنجا فرمانروایی می کرد و بخش شمالی یا محوطه درونی که وی با خانواده اش در آن زندگی می کرده است. ساخت قصر از سال ۱۴۰۷ یعنی در پنجمین سال فرمانرواییYongle، امپراطور سوم سلسله Ming آغاز شد و ۱۴ سال بعد در سال ۱۴۲۰تکمیل شد. مردم چین باستان نهایت مهارت خود را در ساخت شهر ممنوعه بکار برده اند و در ساخت آن از کاشی و آجرهای زمرد رنگ استفاده شده است. و ساخت شگفت انگیز و هنرمعماری با شکوه آن توریستهای زیادی را به خود جلب می نماید.

در بازدید از این مکان زیبا حتما به خاطر داشته باشید از امکانات توریستی مجموعه استفاده کنید، در نزدیکی درب های ورودی مجموعه اتاقک هایی جهت ارائه خدمات توریستی وجود دارد ، شما می توانید با استفاده از ضبط های کوچک مخصوص و هدست کلیه اطلاعات بخش های مختلف قصرها و محوطه های داخلی شهر را بشنوید ، ظبط صوت ها اطلاعات گردشگری مربوطه را به چندین زبان ارائه می کنند جالب است بدانید در میان زبان های ارائه شده ، فارسی نیز وجود دارد، به این ترتیب شما می توانید کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را بدون نیاز به راهنمای فارسی یا انگلیسی زبان به زبان فارسی بشنوید.

هر ظبط صوت نقشه ی الکترونیکی کوچکی روی خود دارد که شما با استفاده از چراغهای روشن روی آن می توانید مسیر خود را در شهر ممنوعه دنبال کنید، با رسیدن به مکان مربوطه چراغ قرمز رنگ قبلی سبز می شود و شما با فشار دادن شاسی مخصوص ضبط صوت می توانید اطلاعات مربوط به آن مکان را بشنوید.

بخش های مختلف مجموعه: دروازه آرامش بهشتی، دروازه ومن(دروازه نیمروز)، کاخ باوهه، قصر تای هه، پارک جینگ شان، مجسمه برنزی اژدها، معبد پاگودا، باغ سلطنتی، دروازه شنگ فو و… .بازدید از میدان تیان آنمن و شهر ممنوعه معمولاً در یک روز انجام می شود.

۳ قصر این ممنوعه یعنی قصر تای حه ، قصر جون حه و قصر بایوحه که توجه گردشگران را بیشتر جلب می کند، محل اعمال قدرت امپراتوری امپراتوران و بر پایی مراسم پرشکوه است.
قصر تای حه، مرکز تمامی شهر ممنوعه و تخت سلطنت طلایی رنگ امپراتور در این قصر دیده می شود. این قصر نیز دارای مجلل ترین معماری در شهر ممنوعه است.در شمال میدان به مساحت ۳۰ هزار متر مربع، این قصر در سکوی مرمری سفید رنگ به بلندای ۸ متر ساخته شده است. ارتفاع آن ۴۰ متر است که به لحاظ ارتفاع، بلندترین بنای شهر ممنوعه چین است. در فرهنگ چین، اژدها نماینده قدرت امپراتوری است و امپراتور پسر آسمانی اژدهای حقیقی نامیده می شود. در درون قصر تای حه در بالا و پایین حدود ۱۳ هزار شکل اژدها تزیین شده است.تعداد قصرها و اتاق ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است.
به اعتقاد پیشینیان، اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای ۱۰ هزار اتاق است و امپراتورانی که پسر امپراتور آسمانی دانسته می شدند نباید تعداد اتاق هایشان از شمار اتاق های امپراتور آسمانی تجاوز کند.مجموعه معماری های شهر ممنوعه چین تمرکز تبلور درایت مردم چین است. از ساختار مجموعه معماری ها تا تزیینات هر اتاق و هر دیوار سرشار از اندیشه های عجیب و غریب است. مثلا سکوی سفید رنگ قصر تای حه، این قصر را مجلل تر کرده است.
در تاسیسات زهکشی در این سکو از مجسمه سازی سر نوعی اژدها استفاده شده است. به گونه ای که در ۳ طبقه این سکو جمعا بیش از یک هزار مجسمه سر این نوع حیوان استفاده شده است وهنگام زهکشی در بارش باران همانند فواره آب از دهان اژدها خارج می شود.
در میان حیاط این شهر جمعا ۳۰۸ ظرف مسی بزرگ برای ذخیره آب وجود دارد که برای پیشگیری از آتش سوزی مورد استفاده قرار می گرفتند و در زمستان افراد مخصوصی زیر این ظرف ها آتش روشن می کردند تا آب داخل آن یخ نبندد.در دوره سلسله مینگ ۱۰۰ هزار صنعتگر و یک میلیون کارگر در ساخت این شهر عظیم به خدمت گمارده شدند تا بزرگترین و کامل ترین مجموعه معماری های جهان را بسازند. مصالح ساختمانی از سراسرکشور حتی استان یونن که در فاصله چند هزار کیلومتری قرار داشت به این محل انتقال داده شد.
اشیا و کشفیات باارزش در شهر ممنوعه حفظ شده و شمار آنها به حدود یک میلیون قطعه می رسد که یک ششم کل کشفیات چین را شامل می شود. مجموعه معماری های شهر ممنوعه چین سمبل فرهنگ درخشان چین است. به عقیده معماران چینی و خارجی؛ طراحی و معماری شهر ممنوعه آثار برجسته و بی همتایی است که نشان دهنده فرهنگ و سنت دیرینه این کشور و دست آوردهای برجسته صنعتگران در زمینه معماری در ۵۰۰ سال گذشته است. در سال های اخیر شمار گردشگران شهر ممنوعه چین چند برابر افزایش یافته است به طوری که از مرز ۱۰ میلیون نفر در سال نیز فراتر رفته است.

هزینه بلیط :

از اول نوامبر تا ۳۱ مارچ : ۴۰ یوان  /   از ۱ آپریل تا ۳۱ اکتبر :  ۶۰ یوان

گالری گنجینه Treasure Gallery  : هزینه ۱۰ یوان

گالری ساعت Clock and Watch Gallery : هزینه ۱۰ یوان

روزهای دو شنبه تعطیل است

ساعت کار : از ۸ تا ۱۷:۳۰

lg_1467015581_5b2a702bb32ae59468352984f7facdb3

lg_1467015326_34ad05ef015500fcb0919c551f406fc2

lg_1467015273_fa2074a72b510e53ce86b875ce5a3fd6
lg_1467015034_39fcc39e8a29f69a7a6c462d782a6181

lg_1467015305_14918a2264de413769c64ec94fa3bba5

lg_1467015660_4b9abd87df4cc618ed4cbdfb4c57844e

آغاز ثبت نام دوره آموزشی یکماهه طب سوزنی در چین

چارت آموزشی دوره یکماهه آموزشی طب سوزنی در پکن

مباحث آموزشی دوره یکماهه آموزش طب سوزنی در چین

افزایش قد شما با جدیدترین و علمی ترین روش

همچنین ببینید

81462360-6201980

۵۰ مکان گردشگری ایران که حتما قبل از مرگ باید ببینید

کشور ایران ، با دیرینه ای به قدمت تاریخ ، سرشار از جاذبه هایی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *