درگاه پرداخت پارس پال
آموزش وردپرس

داشتن یک خانه زیبا و رویایی

از این مغازه به آن مغازه، از این سایت به آن سایت، از این ژورنال تا آن ژورنال دنبال مدل‎ها و رنگ‎های مختلف می‎روند تا خانه آرزوهای شان را زیبا بسازند. داشتن یک خانه زیبا یکی از آن همه دغدغه یک تازه عروس است.

home

برای خرید جهیزیه که اتفاقا خیلی شیرین است نباید خیلی وسواس به خرج دهید. اما برای اینکه بعد از خرید وسایل منزل به مشکل “ای کاش آن مدل را می‎خریدم یا این را نمی‎خریدم” مواجه نشوید از همان اول به چند نکته توجه کنید.

1. دقت كنيد كه پنجره‎هاي خانه بزرگ است يا كوچك. پنجره‎هاي بزرگ خانه را روشن مي‎كنند و شما مي‎توانيد بر اساس نور خانه از مبلمان تيره استفاده كنيد. اما اگر پنجره‎هاي خانه كوچك است بهتر است از مبلماني با رنگ‎هاي روشن استفاده كنيد تا خانه تاريك نشان داده نشود.

2. اگر خانه بزرگ است از چند كاناپه استفاده كنيد تا فضاي خانه را پوشش دهند و اگر خانه كوچك است بهتر است از مبلمان راحتي استفاده كنيد. تجربه نشان داده كه مبلمان‎هاي رسمي براي مترا‍ژهاي كم، دست و پا‎ گير است. بهتر است از مبلمان‎هايي كه امروزه به عنوان سرويس اِل معروف هستند استفاده كنيد.

3. بر اساس كوچكي يا بزرگي پنجره، پرده انتخاب كنيد. پرده‎هاي ضخيم و بلند جلوي نور را مي گيرند و فضاي خانه را در طول روز تاريك و كسل كننده نشان مي‎دهند. پرده‎هاي نازك و حريري براي خانه‎هاي كم نور و كوچك مناسب‎ترند.

4. سعي كنيد در انتخاب فرش، رنگي را كه تلفيقي از رنگ مبلمان و پرده است، انتخاب كنيد. مثلا اگر مبلمان قهوه‎اي است و پرده شيري رنگ بهتر است از فرش با زمينه رنگ گردويي يا كرم استفاده كنيد. فرش‎هايي كه با نقش خلوت هستند خانه را بزرگ‎تر جلوه مي‎دهند و فرش‎هايي كه زمينه‎شان پر نقش و نگار است خانه را كوچك نشان مي‎دهند.

5. براي خانه‎هاي بزرگ و روشن لوسترهاي هالو‍ژني انتخاب كنيد و براي خانه‎هاي كوچك كه پنجره‎هاي كوچكي هم دارند لوسترهايي با حباب‎هاي شفاف تهيه كنيد تا نور بيشتري در اختيار داشته باشيد.

6. متناسب با فضاي خانه ويترين تهيه كنيد. اگر خانه كوچك است و كمد ديواري ندارد از ويترين‎هاي زير كمد‎دار استفاده كنيد. مدل‎هاي متنوع و جديدي از اين نوع ويترين‎ها در بازار موجود است.

7. بهتر است براي حال و پذيرايي خانه‎هاي كوچك از طيف رنگ‎هاي روشن استفاده كرد. براي يكنواخت نبودن فضا مي‎توانيد از برچسب‎هاي تزئيني كه در بازار موجود است استفاده كنيد. مثلا گوشه‎اي از ديوار پذيرايي را متناسب با رنگ آنجا برچسب ديواري با طرح دلخواه بزنيد.

8. براي داشتن يك اتاق خواب آرامش بخش بهتر است از رنگ هاي سرد استفاده كنيد. پيشنهاد ما رنگ آبي روشن است. استفاده از رنگ هايي مثل قرمز يا نارنجي براي اتاق خواب مناسب نيست.

9. تختي خريداري كنيد كه نه خيلي بزرگ باشد و نه خيلي كوچك. مثلا براي يك اتاق خواب كوچك يك تخت 180 سانتي مناسب نيست و برعكسش براي يك اتاق خواب بزرگ تخت 120 سانتي جالب نيست.

10. از خريدن رو تختي‎هايي كه خيلي دست و پا گيرند خودداري كنيد. روتختي بايد سبك و لطيف و اندازه باشد. روتختي‎هاي چين‎داري كه در تبليغات ديده مي‎شود، علاوه بر سخت بودن استفاده‎شان غالبا جنس زبر و خشكي دارند و مناسب نيستند.

11. سعي كنيد وسايلي هم كه در اتاق خواب استفاده مي‎كنيد داراي رنگ‎هاي ملايم باشند تا در مجموع آرامش محيطي اتاق خواب را بر هم نزنند.

هميشه به ياد داشته باشيد خانه اي كه در مورد وسايل آن مديريت خوبي داشته باشيد، خانه آرزوهاي‎تان خواهد بود چه كوچك و چه بزرگ.

H-Design.gif

لینکهای مرتبط :

افزایش قد شما با جدیدترین و علمی ترین روش

همچنین ببینید

colori-casa-cromoterapia

چگونه طراحي خانه را با رنگ هاي ويژه ترتيب ببينيم؟

چگونه طراحي خانه را با رنگ هاي ويژه ترتيب ببينيم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *